אני מרגישה שאני לא שווה כלום …

עוזי שלום,

מזה כשלוש שנים (מבלי כול קשר למגפת הקורונה.) שעוברת עלי תקופה קשה מאוד. אנשים מסביבי תמיד אומרים לי שהקב"ה מנסה אותי. אמנם אני אישה מאמינה אבל זה מאוד קשה. אני אומרת לעצמי לפעמים די!!! כמה ניסיונות? זה פשוט לא נגמר! אני באמת מנסה להתחזק בתוכי ולומר לעצמי שכל ניסיון כזה מחזק ומחשל אותי אבל לא תמיד אני מצליחה ולפעמים אני נשברת. כמה אפשר לסבול??? האם אתה יכול לתת לי עצה, רעיון, מה לעשות כדאי שיהיה מסוגלת להתעורר כמו פעם עם חיוך על הבוקר? אני מרגישה שאני לא שווה כלום האם זה הוא גורלי?

תודה מראש,

חווה

תשובה

חווה חביבתי שלום,

מצער אותי לדעת שאת עוברת תקופה לא קלה. חשוב לזכור שלכולנו מעת לעת יש ועוד היו גם בעתיד רגעים לא קלים. על פי רוח הגישה היהודית התגלגלנו לעולם הזה – עולם העשייה, כדי שנוכל לבצע את התיקון שלשמו הגענו.. ובדרך, אנו צפויים להיתקל באתגרים ובמצבים שבהם אנו נזדקק לכול הכוח והאמונה שיש ביכולתנו לגייס זהו דרכו של העולם וכול אדם, יהיה אשר יהיה, בשלב כזה או אחר בחייו יחווה קושי או יתמודד אל מול ייסורים או עול כזה או אחר שעשוי לשבש את חייו. ברגעים הללו כשהקושי מתגנב לתוך הלב, על כול יהודי לזכור ולשנן מספר דברים שהבנתם ויישומם יקלו על מצבו הרגשי, הנפשי והפיזי ויאפשרו לו לברך על הרע כמו שהוא מברך על הטוב ואז, בקלות "מעז ב"ה להוציא מתוק!" כלומר: להבין את המסר שגלום בקושי שמולו הוא ניצב וזה נקרה להפוך את החושך לאור ואז ללמוד ולהפיק ממצב זה שכבא נוצר, את מירב התועלת החיובית להמשך חייו, תיקונו והתפתחותו הרוחנית. וזה נקרה להפוך את המר למתוק. 

היהדות מלמדת אותנו שהמפתח להיחלצות ממשברים ולהבנת המתרחש בחיינו, נשען על מספר הנחות בסיסיות שצריך שיהיו בתוך  ליבו של כל יהודי מאמין. 

והנחת היסוד הראשונה ליציאה מתוך משבר היא אמונת הבסיס "שהכול נהיה בדברו"!! כלומר: אם אלוהים הוא זה ששולח, אז אלוהים הוא גם זה שלוקח. ואם הכול מאת השם  אז גם המשבר הזה הוא מאת השם ואלוהים (שהכול נהיה בדברו) לא שולח למישהו משהו שהוא אינו יכול להתמודד איתו או שאלוהים שולח משהוא שלא מגיע לו חלילה.  גם לך חווה יקרתי יש את היכולת הזו להתמודד עם כול אתגר ועצם פנייתך אלי מעל דפי העיתון מוכיחה שאת מנסה להשתמש בכול מה שיש בכוח לעשות כדי למצוא מוצא ותשובות לשאלותיך .

 ההנחה נוספת אומרת: שלכול אדם באשר הוא אדם יש זכות להיות מאושר. כלומר: שהאל הטוב, לא הביא אותנו לעולם הזה על מנת שנסבול והזכות הבסיסית לאושר ניתנת לנו מעצם גלגולנו במדבר, כלומר מעצם היותנו בני אדם. (כך שגם את חווה יקרתי לא נולדת לסבול ואת ראויה מעצם היותך בת של האל, להיות מאושרת.)

  הנחת היסוד השלישית מלמדת שאין ביהדות עונש אלא סיבה ותוצאה. חשוב להבין שעל פי הגישה היהודית, שום דבר אינו קורה כך סתם ולכול דבר שמתרחש יש סיבה שממנה משתלשלת תוצאה כך שאם חלילה חיינו מלאים סבל, צער, קושי או כול משבר אחר שמעיב על חיינו, אין זה עונש אלה תוצאה ישירה שמשתלשלת מהמעשים שבחרנו לעשות או לחלופין מהמעשים שנמענו מלעשות הן בגלגול הקודם והן בגלגול הזה. 

מאוד חשוב לי חוה שתדעי, שאלוהים לא החליט בבוקרו של יום בהיר אחד לפני כשנתיים  "שמשעמם" לו,  ואז הוא שאל את עצמו "מה אני אעשה היום?" והחליט באופן שרירותי, שהיום הוא ימרר  את חייך. המצב בו את נמצאת כיום הוא תוצאה ישירה מהאופן שבו בחרת לנהל את חייך עד כה. ועכשיו אם את רוצה שינוי, זה תלוי אך ורק בך!!! קלף ההכוונה שלך ילמד אותנו ב"ה מה עליך לעשות כדי שתוכלי שוב לקטוף תוצאות שנעימות לך יותר.

קלף הכהן הגדול - שנתי

"כל שעליך לעשות הוא להעשיר את עולמך האישי והרוחני על ידי למידה וצמיחה."

קלף ההכוונה שנבחר בעבורך ע"י האל, הוא קלף הכהן הגדול . הקלף מעיד כי המשברים שמולם את ניצבת הם תולדה של העדר צמיחה אישית ורוחנית שמובילים לערך עצמי נמוך ודימוי שלילי. במכתבך חוה חסרים פרטים חשובים כגון גילך, במה את עוסקת ומהו מצבך האישי אך דבר אחד ברור כשמש. יהיה אשר יהיה מצבך, לא השכלת להעניק לנשמתך את המזון לו היא זקוקה – העשרה, לימוד וצמיחה !! במילים יותר פשוטות ניתן לומר – נשמתך כמהה להתפתחות רוחנית כזו או אחרת שתאפשר לך להיחשף לסודות החיים על ידי למידה ומודעות עצמית ובדרך זו לסגל ביטחון עצמי וערך עצמי חיובי שיש בכוחם לאפשר לנשמה שלך להגשים את יעודה בעולם. הניסיונות והקשיים אותם את חווה בשלב זה של חייך הם הסימנים והאותות שבורא עולם שולח לך. קלף הכהן הגדול מציין שמטרתם של הקשיים היא להאיר את עינייך ולהביא לכך שתתחילי ליזום שינוי כזה או אחר שיאפשר לנשמתך להמשיך ולהתפתח. לא מדובר רק בדת או בשמירת מצוות, אם כי זה יכול בהחלט לעזור, אלא מדובר בעיקר בהרשמה ללימודים, סדנאות וחוגים שיש בכוחם להעשיר את עולמך האישי והרוחני. תהליך זה של למידה, התפתחות וצמיחה יעניק לנשמתך את הכלים הדרושים להמשך מסעה המוצלח בעולם הזה.

לסיכום: "כי לא על הלחם לבדו יחיה האדם כי על כל מוצא פי ה' יחיה האדם"(דברים, ח'3):כל אדם שרוצה לחיות חיים טובים, מספקים ובעלי משמעות חייב להקפיד ולהזין בצורה נכונה את גופו וגם את נשמתו. כדי לעשות זאת חייב כל אדם לשאול את עצמו מדי יום ביומו את השאלה הבאה: מה נתתי לנשמה שלי היום?  חשוב להבין כי נשמה רעבה לא תוכל להגשים את יעודה. עצתי לך חוה היא להתמקד בדברים הטובים שאלוהים חנן אותך בהם. יש לך ברוך השם עניים, ידיים, רגלים וראש לחשוב וזה – הרבה מאוד. עכשיו כל שעליך לעשות הוא להעשיר את עולמך האישי והרוחני על ידי למידה וצמיחה. עשיית הצעדים הנכונים למרות הקשיים הכרוכים בדבר, יביאו לכך שלתוך הריקנות שפשטה בחייך יכנסו כעת דברים חדשים וידע חדש שיגרום לנשמתך להיטען באנרגיות חיוביות שנשענות על שיפור בערך העצמי ובדימוי העצמי שלך. וברגע שתרגישי שאת שווה ומוערכת תיווצר בעזרת השם בלבך אהבה עצמית וקבלה עצמית שיאפשרו לך לראות את העולם בצבעים יפים יותר שגורמים לכול מי שרואה את אותם הצבעים לקום עם חיוך על הבוקר…. 

כל שנותר לי לעשות הוא להזכיר לך ש… כגודל הקושי, כך גם גודל השכר

ומי ייתן ובורא עולם ינחה בתבונה את צעדיך .

ייעוץ רוחני מרחוק לקבל תשובות מבלי לצאת מהבית..

"כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות"

"יִהְיוּ לְרָצון אִמְרֵי פִי וְהֶגְיון לִבִּי לְפָנֶיךָ. ה' צוּרִי וְגואֲלִי"

"הָשִׁיבָה לִּי שְׂשׂוֹן יִשְׁעֶךָ וְרוּחַ נְדִיבָה תִסְמְכֵנִי"

בענווה, בשלווה ובעין טובה

עוזי.

תרולוגיה.co.il

052-3646914

פיענוח וביאור קלפי הטארוט לפי היהדות ובראי הקבלה

ייעוץ רוחני בעזרת התָרולוגיה וקלפםי הטארוט

בעזרת השם לכול שאלה תשובה

אהבת נשמח לשיתופים

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

יש לכם שאלה לקלפים??

ייעוץ בעזרת התרולוגיה וקלפי הטארוט לקבל תשובות מבלי לצאת מהבית!!
דילוג לתוכן