אובדן התשוקה

עוזי שלום,

שמי חני ואני פונה אליך בשאלה שקשורה לזוגיות שלי. אני ובעלי נשואים כבר 11 שנה ויש לנו 2 ילדים נפלאים. שנינו בני 38, עובדים בעבודות מסודרות וביחד מצליחים להסתדר לא רע. לאחרונה אני חשה שמשהו אצל בעלי לא בסדר. בעלי מכונס בתוך עצמו, אינו מרבה לדבר ויש לי תחושה שהוא מסתיר ממני דבר כזה או אחר. היות ולא מצאתי הסבר הגיוני להתנהגות שלו, אני מאוד מפחדת שאולי יש לו מישהי אחרת. האם ניתן לבדוק בקלפים מה עובר על בעלי והאם יש בסיס לפחד שמנקר בליבי? אנא עזור לי להבין מה עלי לעשות?

תודה חני.

אני מפחדת שאולי יש לבעלי מישהי אחרת...
תשובה

חני חביבתי שלום,

ערכתי בעבורך פרישת הכוונה זוגית בת 3 קלפים. פרישה זו יש בכוחה לבדוק את מהות הקשר ואת איכותו. בנוסף תשקף הפרישה את כל אחד מהאנשים שמרכיבים את הקשר ואת תרומתו למצב הקיים. מחובתי להדגיש שמענה זה איננו מהווה תחליף לייעוץ אישי וזוגי מקיף וענייני. 

קלף 10 החרבות מעיד כי הזוגיות הזו אכן חולה. העדר חשק מיני ומוטיבציה זוגית גרמו לכך שהשגרה השחיתה כל חלקה טובה בזוגיות הזו וגרמה לסיטואציה מולה אתם ניצבים היום. הקלף מציין שתהליך זה של דעיכה זוגית לא החל היום והוא תוצאה מתמשכת של בורות, חוסר תשומת לב ואחריות הדדית לשלמות המערכת. למעשה, זה כבר זמן רב שהזוגיות הזו מקבלת סימני אזהרה שמטרתם היא להתריע שבמידה ולא יעשו הצעדים המתבקשים לתיקון הבעיה, תמצאו את עצמכם ניצבים בפני שוקת שבורה. ובמילים יותר פשוטות, את ובעלך שכחתם או לא ידעתם איך ומה עליכם לעשות כדי לשמר את הזוגיות שלכם כך שהיא תהיה חזקה מספיק לצלוח את ים החיים מבלי לטבוע בדרך. חשוב לזכור שזוגיות איננה מתה בין לילה והיא גוועת לאיטה בגלל מעשים שאנו עושים או נמנעים מלעשות. כמו כן, מספק לנו קלף זה את התשובה לשאלתך – מה עובר על בעלי? הקלף מעיד כי בעלך נמצא בנקודה בה הוא חש כי הוא אינו ממצא את חייו כפי שהיה רוצה. הוא סגור מבחינה רגשית, ממעיט בדיבור ומאוכזב קשות מהזוגיות בה הוא מצוי ולצערי הוא לא מוצא את הדרך, את הכלים ואת המוטיבציה הדרושה כדי להיחלץ מהמצב הזה. מהנקודה הזו הדרך לבגידות ולחיפוש ריגושים מחוץ למסגרת הזוגית קצרה מאוד.

10 החרבות
10 החרבות - הקלף הראשון בפרישה...

קלף 4 הגביעים מעיד כי עדיין לא בוצעו כל המהלכים הדרושים לשיקום הזוגיות לפני שתוכלו להכריז בלב שלם שלזוגיות הזו אין כל טעם. יתרה מזו, הקלף מלמד שבורא עולם ברוב חסדו עדיין מאמין כי עם קצת רצון, התחשבות הדדית ונכונות להתחייבות ולהשקעה ניתן לשקם ולגשר על הפערים שנוצרו עם השנים. היהדות מלמדת אותנו שבורא עולם הוא שמזווג זיווגים כך שהחיבור בניכם איננו מקרי והוא לא נוצר יש מאין. לכן אל לכם למהר ולהסיק מסקנות חפוזות לגבי נכונות הקשר, אל תמהרו להשליך ולהרוס את הבית שאלוהים נתן לכם. על פי המסורת היהודית, אהבה יוצרת בית. המילה בית מתחילה באות ב' המורכבת משני קווים מקבילים המחוברים ביניהם בקו מאונך. באופן סמלי, הדבר מלמד כי בית נוצר על ידי שני אנשים, שלכל אחד מהם האינדיבידואליות שלו ושניהם מצטרפים זה לזה על קרקע משותפת. מטרתם היא לבלות את שארית חייהם ביחד וליצור סביבה חמה, מאושרת ובטוחה. איך עושים זאת? נלמד מהקלף הבא.

4 הגביעים
4 הגביעים - הקלף השני בפרישה..

קלף 6 החרבות נקרא גם קלף הסיוע. הקלף מלמד שבכדי להיחלץ מהמצב הקיים יהיה עליכם ללמוד, להפנים וליישם את הדרך הנכונה ביותר ליצירת חיי זוגיות ושיתוף. למידה והפנמה אלו בכוחם להביא לשינוי המתבקש. יש זוגות שיכולים ומסוגלים לעשות זאת בכוחות עצמם ויש כאלה שזקוקים לעזרה וסיוע חיצוני של יד מכוונת על מנת שיוכלו ללמוד ולתקן את הטעון תיקון. אצלכם הקלפים ממליצים בחום לפנות לעזרתו של איש מקצוע (יועץ זוגי) אשר יכוון וידריך אתכם כיצד להפוך את המשבר הקיים לנקודת צמיחה, למידה ושיתוף כך שמעז יצא בעזרת השם עוד יצא מתוק. הקלף עוד מוסיף ואומר שבמידה ותיקחו את הזוגיות שלכם ברצינות, תוך פרק זמן קצר יחסית של עד חצי שנה מתחילת הטיפול תוכלו ב"ה להיות במקום פחות סוער מבחינה רגשית שקט יותר מבחינה זוגית…

6 החרבות
6 החרבות - קלף שלישי בפרישה - קלף סיכום..

לסיכום: חני חביבתי, פרישת הקלפים מעידה כי לבעלך אין כל אישה אחרת בחייו, לפחות לא בשלב זה. מחובתי לציין כי במידה ותמשיכו להתעלם מסימני האזהרה שפוקדים את זוגיותכם, גם זה יבוא ועד מהרה כבר יהיה קשה מידי ומאוחר מידי לגשר על הפערים. המלצת הקלפים לפנות לטיפול זוגי היא חד משמעית וברורה ואין בכך כל בושה. יתרה מזו, אתם חייבים לעשות זאת לא רק למענכם אלא גם למען ילדיכם שיושפעו רבות מהאופן בו תבחרו להתמודד עם המבחן הזוגי בו אתם מצויים. הפריסה משקפת שבמידה ותשכילו את ובעלך למצוא את העוז והכוח הדרוש כדי לפתור את המשבר מתוך רצון טוב וכנה להגיע לאושר הדדי, יתאפשר הדבר וכל שעליכם לעשות הוא להיפתח לנושא מתוך תחושת אחריות משותפת לאיכות הקשר בו אתם מצויים. אם אינכם מסוגלים לעשות זאת לבד, מומלץ וכדאי לפנות לייעוץ זוגי שיאיר את עינכם. במידה ותעשו זאת, מראים הקלפים כי תוך פרק זמן קצר, שאורכו עד חצי שנה, ניתן יהיה לעבור את התקופה הסוערת ומתוך הכאב הקיים תצמח לנו זוגיות אחרת, טובה יותר. במידה ובחצי שנה הקרובה לא תבצעו את השינויים הדרושים לתיקון המצב אתם עשויים להגיע לנקודת האל חזור ממנה הפירוד יהיה בלתי נמנע . מכיוון שהעתיד עוד לא נקבע חשוב לזכור שאתם הם אלו שיקבעו איזה סוף יהיה לסרט הזה- עצוב או שמח… אתם הבמאים ובידכם הדבר.

לבעלה של חני: הקלפים מתארים שאתה נמצא מצב נפשי ורגשי לא קל (קלף 10 החרבות) וחשוב לציין שגם לך יש חלק בגורמים שהובילו למצב הקיים. הקלפים מייעצים לך בחום לא למהר ולזרוק את התינוק עם המים ולמצוא בתוכך את הכוחות הדרושים כדי לעמוד במבחן בו אתה נבחן כעת. נטילת יוזמה ואחריות אישית יובילו ליצירת דיאלוג שיוביל למציאת הפתרון הדרוש על מנת להשיב לך את שלוות הנפש לה אתה זקוק כעת. לכן ידידי, אל תעמוד מהצד ותיתן לבית שלך לקרוס. על פי היהדות בן הזוג אינו אמור להיות אחראי לאושרנו, נהפוך הוא. אנו שאחראים לבן זוגנו. קיבלנו אותו על מנת להעניק לו. לתת לו. להיות עסוקים בו. ותאמין לי חכמינו ידעו מה הם אומרים כשהורו לנו על כך. רק הנתינה האינסופית היא שיוצרת מחד, אהבה מצדנו ומאידך רצון של בן הזוג להשיב לנו כפל כפליים. חשוב שתדע שיש לך אישה טובה שתעשה הכול כדי להחזיר את החיוך לפרצופך. בכוחות משותפים ניתן להתגבר על הבעיה לכן אל תתעצל ואל תמהר לזרוק את המתנה שאלוהים שלח לך…

"כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות"

"יִהְיוּ לְרָצון אִמְרֵי פִי וְהֶגְיון לִבִּי לְפָנֶיךָ. ה' צוּרִי וְגואֲלִי"

"הָשִׁיבָה לִּי שְׂשׂוֹן יִשְׁעֶךָ וְרוּחַ נְדִיבָה תִסְמְכֵנִי"

בענווה, בשלווה וברוח טובה

גלילה לראש העמוד

יש לכם שאלה לקלפים??

ייעוץ בעזרת התרולוגיה וקלפי הטארוט לקבל תשובות מבלי לצאת מהבית!!
דילוג לתוכן